Zaproszenie na drugie spotkanie pod hasłem Klubu Serdecznych!

Fundacja na Rzecz Dzieci z Chorobami i Wadami Serca „Serduszko” zaprasza Rodziców na drugie spotkanie pod hasłem Klubu Serdecznych!

Gościem spotkania, które odbędzie się 23 stycznia 2012 r. o godz. 19.00 w kawiarni „Tajemnica Poliszynela”,

ul. Staromiejska 2/5, będzie pani mgr Kamila Julia Regin, psycholog.

Temat spotkania: „Dziecko z wadą/chorobą serca w rodzinie”

Pani Kamila Regin jest absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, a jej specjalność to psychologia kliniczna. Doświadczenie zawodowe nabyła podczas pracy z chorymi dziećmi i ich rodzinami w szpitalu rehabilitacyjnym oraz w instytucjach pomocy społecznej. Aktualnie prowadzi praktykę prywatną w zakresie pomocy psychologicznej. Pracuje również w Katedrze Rehabilitacji na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego i jest doktorantką na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Chore dziecko zmienia rodzinę. Jego choroba, lęk o jego zdrowie i życie, a także specyficzne potrzeby (np. wzmożonej opieki i czujności ze strony opiekunów, częstych wizyt lekarskich, długie pobyty w szpitalu itp.) są elementem determinującym życie rodziny i kształtują na nowo relacje między wszystkimi jej członkami. Z pewnością zmiany, jakie wnosi serduszkowe dziecko w życie rodziny, zawierają wiele pozytywnych elementów (silniejsza więź, poczucie tego, co ważne, zmiana priorytetów), ale mogą być tez źródłem problemów, z którymi samemu trudno sobie poradzić. Zapraszamy na spotkanie poświęcone tym wszystkim aspektom życia rodzinnego, w którego centrum znajduje się serduszkowe dziecko.

ZAPRASZAMY!